İZMİR ALİAĞA CEZA İNFAZ KURUMLARI KAMPÜSÜ

   Kurum Tanıtımı:
                Kampüs; İzmir ili, Aliağa ilçesi, Yenişakran beldesi yakınlarında beş yüz bin metrekarelik geniş bir alanda yer almaktadır.
                Kampüs bünyesinde  Açık, Kadın Kapalı, Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumları ile dört adet  T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu yer almaktadır.
                Kampüs içerisinde; iki jandarma binası, sağlık ocağı, idare binası ve yatakhanesi, kademe binası, mutfak, çöpdeposu, çamaşırhane, fırın, şoför odası, malzeme deposu, ısı merkezi, yedi trafo binası, genel ziyaretçi bölümü, duruşma salonu, ana giriş kontrol binası, çarşı ve kreş bölümleri, atık su arıtma tesisi, içme suyu arıtma tesisi, camii, halı saha, voleybol ve basketbol sahası, on üç blok beş yüz yirmi daireden oluşan lojman yer almaktadır.

T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumları;
Sekiz yüz doksan altı hükümlü kapasitesine sahiptir. Altmış bir adet on dört kişilik, sekiz adet üç kişilik, on sekiz adet bir kişilik koğuşlar ile bir adet özürlü ünitesi vardır. İki adet otuz altı kişilik revir ve iki adet on iki kişilik koğuşlar mevcuttur.
Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu;
Dört yüz seksen yedi hükümlü kapasitesine sahiptir. Kırk adet on bir kişilik koğuş, iki adet üç kişilik koğuş, kırk adet bir kişilik koğuşlar ile bir adet özürlü ünitesi mevcuttur.
Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu;
Üç yüz yetmiş üç hükümlü kapasitesine sahiptir. Otuz altı adet on kişilik, on iki adet bir kişilik koğuşlar ile bir adet özürlü ünitesi mevcuttur.
Açık Ceza İnfaz Kurumu;
Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü bünyesindeki ceza infaz kurumlarının bakım ve onarımı, ısıtılması ve aydınlatılması, sıcak ve soğuk su ihtiyaçları, personel ile hükümlülerin iaşe edilmeleri, çamaşırlarının yıkanması, hastaneye ve mahkemeye sevklerinin sağlanması, ziyaretçilerin kabulü ve kurumlara götürülüp getirilmeleri gibi hizmetlerle müşterek tesisleri işletme faaliyetlerini göstermektedir. Kurum yedi yüz otuz hükümlü barındırma kapasitelidir.